Blachodachówka jest obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów dachowych, który używany jest do krycia różnych budynków – mieszkalnych, użytkowych. Jakie rodzaje blachodachówki można znaleźć w sprzedaży?

Wybór właściwego rodzaju pokrycia dachowego ma bardzo duże znaczenie, dlatego też przy budowie albo kompleksowym remoncie warto zawsze poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi propozycjami producentów. Bardzo często decyzja to blachodachówka – to materiał tani, wytrzymały, a także łatwy w montażu.

Blachodachówka – sprawdzone pokrycie na dach

Blachodachówki to rodzaj pokrycia dachowego, które wykonane jest z odpowiednio wykończonej blachy. Jest ona specjalnie kształtowana – przetłaczana, dzięki czemu ma estetyczny wygląd. Znajdujące się na niej powłoki nie tylko poprawiają jej estetykę, lecz również zapewniają skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, co przekłada się na wieloletnią trwałość tego pokrycia dachowego.

Dzisiaj producenci tego typu materiałów mogą zaoferować je w wielu wariantach do wyboru Gdy wybierana jest blachodachówka rodzaje tego typu pokrycia najczęściej dotyczą jej kształtu. Zatem, jaką blachodachówkę można kupić obecnie w sklepach?

Blachodachówka falista

To bardzo popularny wybór na różne dachy – pod względem swojego kształtu ta blachodachówka przypomina tradycyjną dachówkę ceramiczną. Parametry fali mogą różnić się pomiędzy sobą pod względem ich wysokości oraz długości.

Blachodachówka na rąbek

To obecnie coraz bardziej popularny rodzaj pokrycia, które charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem. Stosowana jest wtedy blachodachówka płaska, która posiada specjalne przetłoczenia dające efekt pionowych linii na dachu.

Blachodachówka karpiówka

Takie pokrycie na pewno przypadnie do gustu tym osobom, które chcą uzyskać efekt tradycyjnie wyglądającego dachu. Taka blachodachówka posiada kształt przypominający klasyczną dachówkę ceramiczną karpiówkę, która wzięła swoją nazwę od wyglądu łusek ryby.

Blachodachówka płaska

Najczęściej stosowana jest w nowoczesnym budownictwie do wykonania większych pokryć dachowych.

Blachodachówka trapezowa

W tym przypadku blacha posiada przetłocznia nadające jej przekrój trapezu. Taka blachodachówka najczęściej używana jest w budownictwie przemysłowym – jest rzadko spotykana w budynkach mieszkaniowych.

Wobec tego wtedy, gdy pokryciem dachu ma być blachodachówka rodzaje tego typu materiału pozwalają na indywidualny dobór do architektury budynku. Z dostępnymi wariantami blachodachówek można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów pokryć dachowych.