Moda nie omija również makijażu. Jakie make-upy są najmodniejsze w 2020 roku? Sprawdź teraz i wybierz ten, który najlepiej sprawdzi się u Ciebie!

Makijaż oczu foxy eyes

Ostatnim hitem w makijażu są foxy eyes. Prekursorka tego makijażu, Bella Hadid, rozpropagowała go na Instagramie, gdzie dzisiaj jest jednym z najczęściej prezentowanych make-upów.

Jak wygląda makijaż oczu foxy-eyes? „Lisie oczy” mają pociągły, lekko wyciągnięty ku górze kształt. Żeby uzyskać taki rezultat, te popularne makijaże bazują na odpowiednim nałożeniu cienia do powiek, który aplikowany jest na dolną i górną powiekę, aby stworzyć grubą, ciemniejszą linię wiodącą ku zewnętrznej końcówce brwi.

Pastelowe cienie do powiek

W tym sezonie będą królowały również makijaże wykonane z użyciem lekkich, pastelowych cieni do powiek. To doskonały wybór na lato!

Pastelowe cienie do powiek, na przykład w kolorze delikatnego błękitu, fioletu, różu, mięty czy beżu idealnie wpisują się w tegoroczne trendy makijażu. Można wyczarować z nimi świeży make-up, który idealnie rozświetla i powiększa oko. Aby cienie były jeszcze lepiej widoczne, warto nałożyć je na bazę pod cienie do powiek, która podkreśli pastele.

Mocno zaznaczone brwi

Gdy opisuje się popularne makijaże, nie można pominąć również mocno zaznaczonych brwi. W tym sezonie ciemniejsze, wypełnione brwi nadal są bardzo modne i stanowią dopełnienie wielu makijaży.

Aby uzyskać taki efekt, można zastosować różne kosmetyki, na przykład pomadę do brwi, specjalne cienie, kredki czy tusz, aby nadać im bardziej naturalny wygląd.

Taki makijaż nie jest trudny w wykonaniu – dodatkowo, można zastosować również specjalne szablony do wykonania make-upu brwi, aby nadać im pożądany kształt. W ten sposób brwi mogą prezentować się spektakularnie!

Neonowe kreski na powiekach

Jednym z najnowszych trendów w makijażu 2020 są neonowe kreski na powiekach. To propozycja przeznaczona dla tych kobiet, które nie boją się wyrazistego makijażu i lubią przyciągać wzrok. Taki make-up doskonale nadaje się na imprezę albo na wakacyjny wyjazd – świetnie komponuje się z kolorowymi stylizacjami.

Do uzyskania takiego efektu można zastosować cienie do powiek w neonowych kolorach, na przykład popularne makijaże przygotowywane są na bazie neonowych kolorów zielonych, żółtych oraz różowych. Często mają postać jednej, mocnej kreski, która widoczna jest na powiece, aby nadać jej oryginalny wygląd.

Jeżeli zatem chcesz podążać za najnowszymi trendami także w make-upie, wypróbuj te makijaże, które tego roku są prawdziwym hitem!